EFT- liečebná metóda, ktorá sľubuje zázraky!

Autor: Lenka Drotárová | 23.10.2013 o 15:22 | (upravené 23.10.2013 o 16:06) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  1176x

Finančne nenáročná (nestojí ani cent) metóda, ktorá sľubuje vyliečenie asi každučkej choroby. Nemožné? Rakovina, rôzne fóbie, problémy s krvným tlakom, závislosti, bolesti, depresie, rôzne ženské problémy, dýchacie problémy alebo problémy v partnerskom vzťahu? Áno, aj na tieto zdravotné problémy je možné aplikovať metódu EFT, ktorá chorobu (resp. emočný problém) úplne vylieči.

EFT je meridiánová energetická terapia, ktorá je založená na princípe rovnováhy v energetickom systéme človeka. Ak je táto rovnováha porušená, čiže energia nemôže plynulo prúdiť, dochádza k porušeniu, v dôsledku ktorého vznikajú najrôznejšie fyzické a mentálne poruchy. Tieto poruchy na fyzickej alebo mentálnej úrovni prudko ovplyvňujú náš emočný a zdravotný stav. Celá metóda je podložená štúdiou, ktorá dokazuje jej účinnosť a viditeľné výsledky.
EFT začína tam, kde sa klasická medicína vzdáva, pretože EFT sa zameriava na príčinu vzniknutých problémov. Pôvod metódy EFT siaha do obdobia pred vyše 5 000 rokmi. Z tohto obdobia pochádzajú prvé nálezy meridiánových (energetických) dráh vedúcich cez ľudské telo. Od tohto obdobia boli rôzne štúdie na túto tému, na ktorom pracovalo mnoho múdrych osobností. Až začiatkom 90. rokov Gary Craig zjednodušil náročný algoritmus a vytvoril jednoduchú metódu Emotional Freedom Techniques (EFT), ktorú možno aplikovať na rôzne fyzické, mentálne a emocionálne problémy v ľudskom energetickom systéme, v ľudskom tele.
Metóda EFT je založená na jednoduchom princípe. Celá technika vychádza z toho, že príčinou porušenia plynulého toku energie v ľudskom energetickom systéme je spôsobená našimi negatívnymi emóciami a mylnými presvedčeniami. Negatívne emócie a všetky mylné presvedčenia spôsobujú, že energia nevie plynulo prúdiť. V dôsledku toho nastane blok/skrat v systéme, ktorého následkom je mentálny alebo fyzický problém/choroba.
Laicky je možné EFT prirovnať k akupunktúre, avšak pri tejto metóde sa nepoužívajú ihly, ale končeky prstov, ktoré nahradia význam ihiel. Prsty stimulujú energetické body dostatočne k tomu, aby pri správnom poklepkávaní energetických bodov odstránili blok, ktorý spustil radu nezrovnalostí v tele.
EFT je vhodná pre každého. Metóda sľubuje účinné, bezbolestné a trvalé odstránenie choroby alebo problému.
Technika metódy spočíva v poklepkávaní príslušných bodov na tele, pričom opakujete základnú slovnú formuláciu: "Napriek tomu, že mám (problém-poviete, čo vás trápi),  mám sa hlboko a kompletne rád/rada a plne sa prijímám."
Áno, aj mne sa to spočiatku po tejto vete zdalo pritiahnuté za vlasy, ale keďže choroby a problémy spôsobujú aj určité emočné výchylky a negatívne presvedčenia, je táto formulácia potrebná. Metóda funguje aj keď jej neveríte. Množstvo výpovedí ľudí z celého sveta dosvedčujú zázračné vyliečenie. EFT naozaj vyliečilo rôzne fóbie, bolesti, cukrovu, rakovinu...
Do Čiech ju ako prvá priniesla Zdena Katayama roku 2005. Od tej doby pomohla (hlavne našim českým bratom) metóda vyliečiť najrôznejšie ochorenia, ktoré niekedy nezvládla ani klasická medicína. 
Rozdiel medzi kalsickou medicínou a EFT je veľký. Kým klasická medicína sa mnohokrát sústreďuje na už vzniknutý problém a jeho vyliečenie, EFT  začína liečbu zásadne od pôvodcu. Teda vždy má za cieľ odstrániť príčinu-blok, ktorý spustil radu nezrovnalostí, ktoré sa prejavili v tele ako choroba alebo ako negatívny stav.

(Napr. Pri vysokom krvnom tlaku sa pri liečbe klasickou medicínou dočkáte liekov na zníženie krvného tlaku- antihypertenzíva,ale pri liečbe metódou EFT by to šlo bez liekov, a to tak, že by ste poklepkávali body na tele, aby došlo k uvolneniu energetických blokov, ktoré hypertenziu spôsobili.)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?