Zahlaď sa vysoko!

Autor: Lenka Drotárová | 17.10.2013 o 10:39 | (upravené 17.10.2013 o 14:23) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  238x

Keď sa známi taliansky vynálezca Guglielmo Marchese Marconi rozhodol využiť vlastnosti éteru ako prostriedok na prenášanie bezdrôtovej komunikácie, jeho známi a priatelia sa mu smiali. On ale veril, že jeho sen sa môže stať skutočnosťou, ak bude vytrvalý a veriť si. Keď neskôr povedal, že objavil spôsob, ktorým by sa dali prenášať informácie bez drôtov a iných prostriedkov komunikácie, jeho priatelia ho posielali za psychiatrom.

Tak vysoko siahali Marconiho sny, že pre niektorých bol doslova korunovaný blázon. Podľa iných pozeral príliš vysoko, ponad svoje možnosti a schopnosti. Úplný blázon...
Lenže ten blázon, si svoj bláznivý, podľa niekoho nereálny, sen aj splnil. Dnes je úplne normálne, že rozhlasové a televízne média do našich domácností nesprostredkúvajú "drôty", ale skoro všetko už "fičí" vzduchom.

Preto čím bude vyššia tvoja túžba, tvoj sen a čím neuveriteľnejší sa bude tvojmu okoliu zdať, o to viac bude v tebe rásť túžba splniť si ho. Ak si dáš dostatočne vysoký cieľ, budeš ohromený pocitom, ktorý ťa pri splnení zaplaví. A ten pocit si navždy zapamätáš, pretože ten pocit sa v tebe prebudí zakaždým, keď si niečo zaumieniš. A presne tento pocit, ale miliónkrát znásobený bude nasledovať, ak svoj cieľ aj dosiahneš. Nedaj na reči ľudí, ktorí neveria tvojim schopnostiam. Nedaj na reči a výsmech a nedovoľ, aby ti prístup iných zobral nadšenie a vieru, čo máš v sebe pre splnenie svojho sna. Jedine tak dokážeš sebe a svetu, že všetko, čomu uveríš, sa môže aj stať.  Sila človeka spočíva v sile jeho mysle, preto pozeraj stále dostatočne vysoko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?